Gedeputeerde Klopman benoemd tot rapporteur AER
20 jun 2025

- Deel dit artikel
20 jun 2025
Vorige week is gedeputeerde Jan Klopman benoemd tot rapporteur van het Europese netwerk Assembly of European Regions (AER). Dat betekent dat hij zich gaat bezighouden met het nieuwe, meerjarige budget van de Europese Unie. Namens de Europese regio’s zal hij zich inzetten voor een eerlijk en toekomstgericht EU-budget.
Als rapporteur volgt Klopman de discussies over de toekomst van twee belangrijke Europese thema’s: het cohesiebeleid en het gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB).
De EU beslist de komende jaren hoe het Europees investeringsgeld verdeeld wordt. Dat gaat bijvoorbeeld naar duurzame landbouw, nieuwe vormen van energie, digitale ontwikkelingen en de versterking van onze regionale economie. Kortom: belangrijke onderwerpen die invloed hebben op de toekomst van onze provincie. Wat veel mensen niet weten is dat iedere euro uit Brussel vaak zorgt voor een veelvoud aan extra investeringen in onze provincie. Zo creëren we samen banen, innovatieve projecten en nieuwe kansen voor Flevoland.
Benieuwd wat Jan Klopman precies gaat doen? In de video hieronder legt hij het zelf uit. Hij vertelt waarom Europese samenwerking belangrijk is voor Flevoland en hoe hij ervoor wil zorgen dat onze regio gehoord wordt aan de Europese tafel.