Inloopbijeenkomst Oostvaardersoevers

25 nov 2025

Op 8 december organiseert het project Oostvaardersoevers een inloopavond in het provinciehuis van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst kunnen inwoners en belangstellenden kennismaken met de voortgang van het project en in gesprek gaan met het projectteam.

Wat is project Oostvaardersoevers?

Het project Oostvaardersoevers verbindt het Markermeer, de Oostvaardersplassen en de Lepelaarplassen. Door water- en visverbindingen worden natuurgebieden versterkt en beleefbaar gemaakt, zodat plant, dier en mens profiteren. Dit initiatief draagt bij aan een robuust en levendig natuurgebied binnen Nationaal Park Nieuw Land.

Waarom is dit project nodig?

De aantallen vogels en vissen in het Markermeer zijn de laatste decennia sterk achteruitgegaan. Dit wordt o.a. veroorzaakt door het ontbreken van voldoende natuurlijke overgangen tussen land en water en een te beperkte hoeveelheid voedingsstoffen in het water. In de moerasgebieden Oostvaardersplassen en Lepelaarplassen zijn beiden ruim aanwezig, maar zij zijn door de Oostvaardersdijk (onder water) gescheiden van het meer. Door het Markermeer met de moerassen te verbinden kan uitwisseling plaatsvinden van water, vissen en voedingstoffen. Hierdoor verbetert de natuur- en waterkwaliteit, niet alleen van het Markermeer maar ook van de beide moerasgebieden. Dit is belangrijk om voor alle drie de gebieden nu en in de toekomst de doelen te halen van de Kaderrichtlijn Water (KRW) en Natura2000.

Programma van de bijeenkomst

  • 19.00 uur: Ontvangst met koffie en thee
  • 19.15 uur: Welkomstwoord door voorzitter en gedeputeerde Harold Hofstra
  • 19.30 uur: Interactieve markt met informatie over procedure, beleving, waterbouw, luwtegebied en water & vis
  • 21.00 uur: Afsluiting

Meer informatie en aanmelden

Aanmelden kan tot 1 december via de aanmeldpagina op de website van Nationaal Park Nieuw Land. Stuur een e-mail naar oostvaardersoevers@flevoland.nl voor meer informatie over het project.